8 mënyra sekrete për ta bërë një mashkull Akrep të bie në dashuri me ju sot

Margaret Blair 18-10-2023
Margaret Blair

Mashkulli Akrep shpesh mund të ndihet si një arrë e fortë. Ai është një individ i hijshëm, misterioz – dhe ai e di këtë.

Edhe ata burra Akrep që nuk dinë për zodiakun kanë një hijeshi të qetë, të papranueshme dhe të pamatshme rreth tyre.

Disa janë të ndritshëm dhe i qeshur, të tjerët duken mendjemprehtë dhe të zymtë, por çfarëdo karakteristikash që ai ka, ka disa elementë për burrin Akrep mbi të cilët mund të mbështeteni kur përpiqeni ta fitoni atë.

Merrni. këto këshilla për zemër, dhe ju do të keni gjithçka që ju duhet të dini se si ta bëni një burrë Akrep të dashurohet.

Ka të bëjë me të mësuarit për të punuar me dashurinë e tij për misterin, mendjen e tij të thellë dhe tronditjen e tij, emocione të thella.

Këtu janë tetë rrugët sekrete për në zemrën e tij, duke marrë parasysh dashurinë e një burri Akrep për enigmat, gjëegjëzat dhe ritmet e fshehura të jetës.

1) Jini misterioz, por jo të padisponueshëm

Mashkulli juaj Akrep nuk është i interesuar ta marrë jetën me vlerë. Kur jeni duke kërkuar të bëni një burrë Akrep të të dojë , është më mirë të mbani në mend pikëpamjen e tij të mprehtë për jetën.

Ky është njeriu që është një detektiv i mishëruar, i cili duket poshtë Sipërfaqja e të gjithave që ai vëzhgon – duke përfshirë edhe ju.

Një burrë Akrep priret të mos interesohet për gratë që i takojnë si të cekëta ose pa përmbajtje.

Shiko gjithashtu: Engjëlli numër 99 dhe kuptimi i tij

Kur planifikoni se si të fitoni zemrën e një burri Akrep, mos harroni se ai dëshiron të jetë i intriguar dhe joshur.

Fakelajkat, komplimentet e rreme ose rrahja e qerpikëve me diçka më pak se sinqeriteti do të rrënjosen për gënjeshtrën që është sapo të ndodhë - edhe nëse ky mashkull Akrep nuk e thotë këtë në fytyrën tuaj. Ai është mjeshtër i fshehtësisë, kështu që pse do ta bënte?

Mund të jetë një buzëqeshje që ai nuk di ta lexojë plotësisht, një vërejtje që e shtyn të mendojë për ditë të tëra pas bisedës, ose flirtim që nënkupton në vend që të parashikojë qëllimet tuaja fare.

Kur vjen puna për të dalluar nëse një mashkull Akrep ju pëlqen, shikoni se si reagon kur i shpërndani disa copëza misteri para tij.

Ajo buzëqeshje e uritur, ajo energji elektrike pas syve – kështu e dini se ai është i tëri.

2) Dorëzoni sekretet tuaja

Gjëra të frikshme, apo jo? Sekretet tuaja, dobësitë tuaja dhe emocionet tuaja më të errëta të fshehura janë pjesë e vetes suaj, shpesh është joshëse që thjesht të mos i eksploroni.

Megjithatë, siç do t'ju thotë kushdo që ka kuptuar se si të fitojë zemrën e një mashkulli Akrep, pasi të ketë ti në pamjet e tua, sekretet e tua nuk janë më vetëm të tuat.

Disa thonë se është vështrimi i tij shpues, të tjerë thonë se është ngrohtësia e veçantë në zërin e tij që del kur e di se ke të drejtë t'i besosh.

Sido që të jetë, burrat Akrep dinë të flasin për sekretet dhe dobësinë në një mënyrë që i nxjerr në dritë.

Kjo është në fakt një nga dhuratat e tij më të mëdha – dhe kur ju jeni Përpjekja për të fituar dashurinë e një mashkulli Akrep, është njëide e mirë për ta përqafuar këtë.

Kjo është për shkak se kur ai zbulon sekretet dhe frikën e brendshme, ai ndihet më afër jush si rezultat.

Mund të ndihet e frikshme, por nëse jeni në gjendje të hapuni dhe besojini atij gjërat që ju frikësojnë, si rezultat ai do të ndihet më afër jush dhe do të jetë i detyruar t'ju mbrojë.

3) Vallëzoni me humor të errët

Akrepi sundon tabunë , e pakëndshme dhe e keqe në jetë. Vetë mashkulli juaj Akrep ka të ngjarë të jetë një zotëri i përsosur, por brenda tij ka një mbretëri të errët frike, tërbimi dhe vdekjeje.

Kur e keni ndërtuar këtë në vete, si ia dilni? Kushdo që ka zbuluar se si të dallojë nëse një burrë Akrep ju do, do t'ju thotë - kjo është një sens humori.

Shiko gjithashtu: Engjëlli numër 3838, kjo është çfarë do të thotë ta shohësh atë

Mos u turpëroni nga shakatë e rrezikshme, talljet e zymta dhe komedia e zezë e hapur kur bëhet fjalë për t'u bashkuar me Akrepin tuaj njeri.

Ai ka të ngjarë të heqë maskën e tij të grumbullimit të ftohtë dhe të qetë në një çast dhe të shpërthejë të qeshurat e mëdha, përpara se ta shtyjë vetë zarfin me mjeshtëritë e tij të këqija.

Të provojë se mundeni. vazhdo dhe ke një avantazh të madh për të bërë që një mashkull Akrep të bie në dashuri.

Mos harroni, ka pak të vërtetë pas çdo shakaje . Me gjithë mendjelehtësinë e tij në këto çështje më të errëta, një burrë Akrep e merr shumë seriozisht anën e errët të jetës. Këto tema të rënda – vdekja, seksi, paratë, pushteti – janë një punë e madhe për Akrepin.

Nëse mund të tregoni, qoftë edhe me shaka, se u jepni këtyre çështjeve rëndësinëata e meritojnë, ju do të keni shumë respekt nga ky burrë Akrep.

4) Tregoni një angazhim

Një nga sekretet e tij më të mëdha është se një mashkull Akrep ndihet arkaik dhe i pavend në ditët e sotme bota e marrëdhënieve në nivel sipërfaqësor dhe fluturimi gjatë natës.

Ai do të luajë lojën në mënyrë që të mos ndihet i lënë anash, por ai kurrë nuk është plotësisht i kënaqur pa besnikëri, përkushtim dhe premtimin për një marrëdhënie afatgjatë .

Një mashkull Akrep kënaqet me mendimin për të pasur një partner në jetë që do t'i qëndrojë pranë në çdo gjë, pa diskutim dhe me mbështetje totale.

Ai dëshiron që dikush t'i besojë dhe t'i besojë. Kur po e bëni një mashkull Akrep të dashurohet me ju, të tregoni se do t'i qëndroni pranë dhe nuk do të humbisni kurrë është një mënyrë fantastike për të fituar interesin e tij.

Një fjalë për xhelozinë - thashethemet janë të vërteta kur bëhet fjalë për xhelozinë tek meshkujt Akrep. Për fat të mirë, shumë prej këtyre gjinive kanë kapërcyer anën më të paarsyeshme, të çmendur dhe kontrolluese të xhelozisë.

Megjithatë, është ende një luftë e brendshme për shumë Akrep të secilës gjini, dhe për shkak të kësaj, është më mirë të shmangni xhelozinë. si një mënyrë për ta bërë atë të të vërejë.

Ka shumë më tepër gjasa ta dërgosh në drejtimin tjetër – Akrepi nuk ka kohë për dikë që luan lojëra.

5) Bëhu shkëmbi i tij

Një nga sekretet më të mëdha që mbajnë meshkujt e Akrepit është se, në udhëtimin e madh të jetës, ai shpesh ndihet sikur po lufton betejat e tijvetëm.

Kur po niseni, duke mësuar se si të gjeni një të dashur Akrep, një nga mënyrat më të mëdha për të qenë i suksesshëm është thjesht të jeni aty për të.

Thellë, thellë nën të akullnaja e jashtme e ftohtë dhe e tij e ndezur, thelbi i nxehtë magmë i emocioneve është dikush që ndjen të njëjtat frikë, pasiguri dhe shqetësime si kushdo tjetër.

Ai është mësuar në jetë të varroset aq larg nga sytë e kujtdo, por nëse mund të tregosh se ai mund të varet nga ju, të mbështetet tek ju dhe t'ju besojë, ju keni zbuluar sekretin e dashurisë së një mashkulli Akrep.

Do të duhet kohë - ai nuk heq dorë lehtë nga ndjenjat e tij. Me gjasë do të zbuloni se disa përpjekje të hershme për ta bërë burrin tuaj Akrep të hapet, nuk shkojnë askund.

Mos u dekurajoni kur kjo të ndodhë, sepse thjesht do të thotë se ai po zbulon nëse jeni vërtet të denjë të besimit të tij. Provoni se jeni dhe do të jeni një hap më afër gjetjes së shpirtit tuaj binjak Akrepi.

6) Zgjidhni vendet e takimeve me mençuri

Kur jeni në pikën për të qenë jashtë dhe rreth mashkulli juaj Akrep, mbani në mend se ai ka një mendje analitike dhe, edhe nëse nuk e di, një mënyrë për të kuptuar ndjenjat kudo që të jetë.

Kur jeni në takim një burrë Akrep, mbani në mend se ai do të jetë vetvetja e tij më e mirë kur të jetë diku pak i fshehtë, intim dhe larg rrugës.

Ndërsa ai mund të godasë klubin ose të kërcejë në një koncert me më të mirët ata, ai bën më së miri në këndin e qetënë bar, gjatë një darke me qirinj ose në një shëtitje të ngadaltë në plazh në perëndim të diellit.

Gjetja e një partneri Akrepi ka të bëjë me të kuptuarit se ku është ai më i miri. Ai nuk mund t'i krehë sekretet tuaja, nuk mund të ndajë të tijat ose të kontrollojë rrjedhën e ngjarjeve në një hapësirë ​​të mbushur me njerëz ose në një mjedis të gjallë.

Jepini atij vendin e përsosur – të qetë, tërheqës, ndoshta edhe historik – dhe ai është mori çdo mundësi për të shkëlqyer.

Qetësia në dukje e palëkundur që kullon një mashkull Akrep është maska ​​e tij, personi që përdor për të kaluar jetën. Do të bjerë bukur kur ta merrni atë vetëm diku ai mund të ndihet si në shtëpinë e tij.

7) Mos u mundoni ta kontrolloni atë

Një burrë Akrep nuk e bën, në vlerë të parë, keni të njëjtën dashuri të lirë për lirinë që do të prisnit nga një burrë me shenjën e yllit të Binjakëve, Shigjetarit, Dashit ose Luanit.

Megjithatë, një burrë Akrep nuk mund të durojë mendimin për të qenë nën gishtin e madh të dikujt, nën kontrollin e tyre ose të paaftë për të përcaktuar rrugën e tij.

Po kështu, një nga mënyrat më të shpejta për të parë një burrë Akrep të largohet nga ju përpara se dashuria të ketë pasur mundësinë të lulëzojë është të vendosni ligjin për të. Papritur, ai do të zhduket pa një pamje.

Në vend të kësaj, jepini atij lirinë që i nevojitet për të eksploruar artet e tij të errëta.

Nuk keni nevojë të shqetësoheni se ai do të humbasë – Akrepat janë jashtëzakonisht besnikë dhe qëndrimi i tij pranë jush është një nga mënyrat më të mëdha për të treguar se si të dini nëse një mashkull Akrep ju do.

Nëse jeni në gjendje të jeniaty kur një mashkull Akrep ka nevojë për ju, lëreni të ndiejë se idetë e tij se çfarë të bëni dhe ku të shkoni kur jeni së bashku, dhe së bashku jepini atij aftësinë për të kaluar kohën e tij të pushimit në mendjen e tij, ju e keni atë. për gjithë jetën.

Mund të tingëllojë e thjeshtë, por do të habiteni se sa herë një burrë Akrep përplaset kundër llojit të gabuar të partnerit – atij që e kufizon dhe e kontrollon atë, në vend që t'i japë lirinë për të punuar magjia e tij për veten e tij.

8) Jini të pasionuar në çdo gjë – jo vetëm dashuri

Stereotipet dhe thashethemet që mund të keni parë për burrat dhe gratë e Akrepit janë nivelet e tyre legjendare të pasionit. Kjo nuk është vetëm për çështjet e zemrës, por edhe për të gjitha aspektet e jetës.

Karriera e tij, hobi, familja dhe miqtë e tij – mund të mendoni se do të duhet të gërmoni thellë për të gjetur pasionet e tij, por kjo është fatmirësisht një gjë që Akrepat veshin në mëngët e tyre, shpesh me krenari.

Nëse dukeni sikur nuk e keni pasionin tuaj – përsëri, jo vetëm në dashuri, por në jetë – një mashkull Akrep do e kam jashtëzakonisht të vështirë për t'u lidhur me të.

Lajmi i mrekullueshëm është se kjo është koha e përkryer për të nxitur justifikimin për të nxitur atë që doni. Mashkulli juaj Akrep do të shkëlqejë kur të mësojë se çfarë ju bën të kujdesshëm dhe cili është motivimi juaj në jetë.

Përsëri, kjo mund të jetë po aq e thjeshtë sa hobi ose krijimtaria juaj, por edhe karriera juaj ose çdo gjë që ju shtynju.

Nuk duhet të jetë ambicioz ose të ndryshojë jetën, por thjesht diçka që ju jep atë shkëndijën e jetës që meshkujt Akrepi e duan.

Tregojeni atë shkëndijë lirisht dhe ju' Do të jeni në rrugë të mbarë për të gjetur dashurinë tuaj të vërtetë të Akrepit. Në mënyrë të ngjashme, nëse ai ndan me ju atë që ka pasion, merreni seriozisht dhe lëreni të hyjë.

Nëse ai është në diçka që ju e urreni, është më mirë të mësoni të respektoni që herët, sepse ky njeri nuk ndryshon për ndokush.

Më keq akoma, nëse qeshni me atë që ai ka pasion, je po aq i mirë sa të shpërfillësh të gjithë personalitetin e tij në sytë e tij – dhe ai do të jetë po aq i shpejtë për ta kthyer vëmendjen dhe dashurinë e tij diku tjetër.

Pasioni, sekretet dhe artet më të errëta

Kur përpiqeni të dalloni nëse një mashkull Akrep ju pëlqen, truku është të mos luani lojëra, të qëndroni të drejtpërdrejtë, por edhe të rrahni në ritmin e dashuria e tij për misteret e jetës.

Luaj me pikat e tua të forta këtu, duke qenë tërheqës dhe joshës, por jo i cekët apo i rremë. Një burrë Akrep do ta shohë këtë lloj mashtrimi në një rrahje zemre.

Lidhja juaj e dashurisë me një burrë Akrep do të jetë një gjë e zjarrtë, pasionante dhe e gjallë, e trajtuar me kujdes, por e investuar me njëqind për qind të vetes.

Mashkulli juaj Akrep nuk do të pranojë asgjë më pak se të gjitha ose asgjë - dhe në fund të fundit, kjo është ajo që ai do t'ju japë.

Mund të jetë një proces i frikshëm, por guximi juaj do të shpërblehet nga e ngrohtë, e bukur dhe e sigurtvend ku zemrat tuaja të lidhen – dhe një burrë Akrep i dashuruar është një nga më dhuruesit, më të dashurat dhe më të bukurit përreth.

Margaret Blair

Margaret Blair është një autore e njohur dhe entuziast shpirtëror me një pasion të thellë për të deshifruar kuptimet e fshehura pas numrave të engjëjve. Me një sfond në psikologji dhe metafizikë, ajo ka kaluar vite duke eksploruar sferën mistike dhe duke deshifruar simbolikën që na rrethon çdo ditë. Magjepsja e Margaret me numrat e engjëjve u rrit pas një përvoje të thellë gjatë një seance meditimi, e cila ndezi kureshtjen e saj dhe e çoi atë në një udhëtim transformues. Nëpërmjet blogut të saj, ajo synon të ndajë njohuritë dhe njohuritë e saj, duke fuqizuar lexuesit për të kuptuar mesazhet që universi po përpiqet t'u komunikojë atyre përmes këtyre sekuencave numerike hyjnore. Përzierja unike e mençurisë shpirtërore, të menduarit analitik dhe rrëfimit empatik të Margaret-it i lejon asaj të lidhet me audiencën e saj në një nivel të thellë ndërsa zbulon misteret e numrave të engjëjve, duke i udhëhequr të tjerët drejt një kuptimi më të thellë të vetes dhe rrugës së tyre shpirtërore.