Kafsha shpirtërore e strucit

Margaret Blair 18-10-2023
Margaret Blair

Ju mund të mendoni se kafsha shpirtërore e strucit është një zog i çuditshëm dhe budalla sepse është i madh dhe i paaftë për të fluturuar.

Por ka kaq shumë mësime që mund të mësoni nga simbolika e strucit, madje me kufizimin e saj në dukje.

Është një kafshë e shpejtë dhe e fuqishme me këmbë që mund të dëmtojë ose të vrasë çdo gjë që e kërcënon. Kjo nënkupton një fuqi të fshehtë dhe se si zgjedhjet e saj e lejojnë atë të jetojë në paqe dhe harmoni me të tjerët.

Domethënia e Kafshëve të Shpirtit të Përbashkët të Strucit

Ashtu si kafsha shpirtërore orangutan , kuptimi i strucit sinjalizon një kohë për të pastruar veten dhe për të çliruar atë që nuk funksionon më për ju.

Shikoni jetën tuaj dhe shikoni se cilat aspekte po ju japin stres dhe përpiquni t'i largoni ato nga jeta juaj.

Kuptimi i strucit ju tregon gjithashtu që të jeni të vetëdijshëm për njohuritë tuaja shpirtërore dhe të gjeni mënyra për ta zbatuar atë në jetën tuaj. Mësoni dhe kuptoni që të mund ta përdorni në mënyrën më të mirë.

Kur ndiheni të kërcënuar ose të frikësuar, nuk ka asgjë të keqe të qëndroni larg dhe të mbroni veten. Kjo simbolikë e strucit të mëson të jesh i qetë dhe të bësh atë që duhet për të mbrojtur veten.

A do të thotë të shohësh një struc Dashuria po vjen?

Kur simbolika e strucit shfaqet në jetën tuaj, kjo nënkupton tendencën tuaj për t'i shtyrë gjërat, duke përfshirë dashurinë dhe romancën.

Ju mendoni se nuk keni kohë për dashuri, ose nuk jeni gati për duke kaluardiçka e dhimbshme.

Nëse ka dikë të veçantë në jetën tuaj tani, mos e largoni. Kuptimi i strucit ju inkurajon të mos mohoni atë që po ndjeni me të vërtetë ose ta lini veten të humbasë diçka të madhe dhe të mrekullueshme!

Bëjeni këtë nëse shihni Totemin e strucit në ëndrrat tuaja...

Kuptimi i strucit në ëndrra sugjeron që ju jeni në mohim të diçkaje në jetën tuaj. Ju nuk po përballeni me realitetin dhe kjo është një e vërtetë që e keni të vështirë ta pranoni.

Ashtu si pamja e antilopës , ju inkurajon të shikoni mirë atë që po ndodh dhe të mësoni për të pranuar të vërtetën. Sa më shpejt ta bëni këtë, aq më pozitive bëhet e ardhmja juaj.

Tiparet pozitive të kafshës shpirtërore të strucit

Kur ndani një afinitet me kafshën shpirtërore të strucit, ju jeni të zgjuar, të sigurt dhe të sigurt dhe i shtyrë. Jeni të talentuar me një imagjinatë të madhe dhe e përdorni këtë në jetën tuaj personale dhe profesionale.

Të pëlqen të mësosh gjëra të reja dhe je një zgjidhës i natyrshëm i enigmave. Jeni të fiksuar për të marrë rezultatet që dëshironi.

Jeni të vendosur me pasion, kokëfortë dhe të sigurt në vetvete. Ju mund të ndikoni lehtësisht te njerëzit vetëm duke bërë atë që doni më së miri.

Jeni simpatik dhe social dhe ndiheni më të gjallë kur jeni me njerëz me mendje të njëjtë.

Njerëzit mund të mendojnë se dikush si ju është mirëmbajtje e lartë, por keni dëshira të thjeshta dhe jeni shumë të lehtë për tëjetoni me.

Kur të tjerët janë në konflikt me zgjedhjet dhe vendimet e tyre, ju thjesht ndiqni zemrën dhe instinktet tuaja. Ju nuk shqetësoheni shumë sepse ju e dini se shqetësimi nuk ju ndihmon.

Ju e dini kur të qëndroni në këmbë dhe kur të shtriheni. Ju e dini se ku qëndroni sepse jeni të bazuar mirë.

Ashtu si me kafshën shpirtërore të patës, ju pëlqen siguria dhe stabiliteti. Nuk ju pëlqejnë mosmarrëveshjet dhe mosmarrëveshjet, kështu që ju e bëni jetën tuaj sa më paqësore dhe harmonike.

Tiparet negative të kafshës shpirtërore të strucit

Të keni totemin e strucit si udhërrëfyes do të thotë gjithashtu se ju keni një ego të madhe. Ju nuk ia dilni mirë si ndjekës.

Ju zhdukeni dhe niseni vetë kur e gjeni veten një sfidë të re. Jo vetëm kaq, ju pëlqen të merrni shumë vëmendje edhe nëse thoni se nuk e keni.

Ju keni vështirësi t'u besoni të tjerëve dhe të hapeni veten ndaj tyre. Ju gjithashtu mund të jeni paksa shumë i përfshirë në vetvete.

Ju jeni po aq pasionantë, aq edhe i apasionuar. Ju dashuroheni shumë, por nuk mund të pritet që të jeni në një lidhje afatgjatë.

Të mërziteni lehtë. Kjo mund të jetë një sfidë e madhe kur jeni duke kërkuar për stabilitet ose kur po planifikoni të qetësoheni me dikë.

Thirrni kafshën tuaj shpirtërore të strucit kur:

  • Të gjeni veten në një situatë e rrezikshme.
  • Luftim apo ik? Ka situata të caktuara kur mund të luftoni sepseti e di se mundesh, por ka edhe situata kur është më e mençur të largohesh.
  • Ke nevojë për forcë për të luftuar.
  • Shmangni sa më shumë grindjet sepse ka mënyra të tjera më paqësore për të zgjidhur konfliktet. Kur nuk keni zgjidhje tjetër, jini të përgatitur.
  • Ju duhet të shmangni një situatë stresuese ose shqetësuese.

Zgjedhjet dhe vendimet tuaja përcaktojnë se sa paqësore ose stresuese do të bëhet jeta juaj . Nëse doni të shmangni dramën dhe telashet, zgjidhni betejat tuaja me mençuri.

4 Fakte të Pazakonta rreth simbolizmit të strucit

Pikëpamja që njerëzit priren të kenë për strucin është se ai është shumë budalla dhe është i paaftë për të fluturuar edhe pse është një lloj zogu.

Megjithatë, ky vizion sigurisht nuk është ai që do ta barazoni me simbolizmin e kafshës shpirtërore ose të strucit, pasi gjërat shkojnë më thellë nga sa mund ta kishit imagjinuar fillimisht.

Thënë kjo, ka një sërë pikash interesante në lidhje me simbolizmin e strucit që mund të jenë të dobishme për një sërë njerëzish.

1. Një kohë për t'u pastruar.

Shiko gjithashtu: 10 hapa për të tërhequr & Josh një mashkull kancerogjen & Bëje atë të bjerë në dashuri

Ka një ndjenjë dërrmuese se pamja e kafshës shpirtërore të strucit do të përfaqësojë një kohë për ju për të kryer një pastrim në jetën tuaj.

Kjo është pika ku ju duhet të bëni një bilanc të asaj që po ndodh në jetën tuaj dhe më pas të lironi ato aspekte që thjesht nuk funksionojnë për ju.

Gjithashtu, nëse diçka po ju shkakton stres, atëherë lëreni shkopo ashtu sepse i gjithë ky negativitet do t'ju pengojë të arrini potencialin tuaj të vërtetë.

2. Duke ju mësuar të jeni të qetë dhe mbrojtës .

Një pjesë kyçe e simbolizmit të strucit është t'ju mësojë se si të jeni të qetë dhe mbrojtës në të njëjtën kohë.

Do të jetë e rëndësishme që ju mos e lejoni veten të shqetësoheni në asnjë mënyrë pasi kjo më pas shkakton stres dhe kjo është diçka që duhet shmangur.

Kjo ju mëson të peshoni situatën përpara se të merrni ndonjë lloj vendimi pasi kjo rritet shanset që ju të bëni gjënë e duhur.

Gjithashtu, nëse nuk jeni të sigurt për diçka, atëherë kafsha shpirtërore e strucit ju ndihmon të kuptoni se është absolutisht mirë të qëndroni larg një situate nëse kjo do të thotë se jeni duke mbrojtur veten.

3. Mund të përfaqësojë mohimin.

Nëse struci është në gjendje të shfaqet në ëndrrat tuaja, atëherë kjo do të thotë se jeni në një lloj mohimi për një pjesë të jetës suaj.

Shiko gjithashtu: 13 sekrete tronditëse për planetin sundues të Peshores

1>Atëherë do të jetë koha për të vlerësuar atë që po ndodh dhe për të qenë të sinqertë duke u përballur me çfarëdolloj realiteti që do të jetë.

Sa më gjatë ta fusni kokën në rërë, aq më e madhe problemi do të zgjidhet dhe më pas do të jetë më e vështirë për të rimarrë kontrollin.

4. Të mësuarit dhe zgjidhja e enigmave janë të mëdha për ju.

Të jesh në gjendje të mësosh gjëra të reja dhe të zgjidhësh enigmat është një pjesë e madhe e të pasurit kafshë shpirtërore të strucitnë jetën tuaj.

Ju shihet se keni një imagjinatë mbresëlënëse dhe kjo do t'ju sjellë mirë kur bëhet fjalë për zgjidhjen e atyre enigmave.

Gjithashtu, ju e keni të qartë në mendjen tuaj se ju dëshironi të arrini rezultate të caktuara dhe keni një vendosmëri absolute për të arritur këtë qëllim përfundimtar, pavarësisht se çfarë duhet të bëni për ta arritur atë.

Natyrisht, simbolika e strucit nuk është aq budalla sa vetë struci . Në vend të kësaj, ajo promovon idenë për të parë me të vërtetë situatën dhe jetën tonë përpara se të shkojmë përpara dhe të bëjmë ndryshimet e duhura në mënyrë që të bëjmë përparimin tonë të dëshiruar.

Mendimet e mia përfundimtare mbi Kafshën e Shpirtit të strucit dhe simbolikën e saj

Kuptimi i strucit ju bëhet i qartë kur duhet të bëni një pushim dhe të shtriheni. Megjithatë, kjo nuk do të thotë që ju duhet të fshiheni ose të ikni nga problemet tuaja.

Totemi juaj i strucit ju mëson të kuptoni situatën dhe të tërhiqeni sa më shumë që të mundeni për të shmangur telashet e panevojshme. Zgjidhni paqen, mbroni veten dhe lërini telashet të kalojnë tani për tani.

Margaret Blair

Margaret Blair është një autore e njohur dhe entuziast shpirtëror me një pasion të thellë për të deshifruar kuptimet e fshehura pas numrave të engjëjve. Me një sfond në psikologji dhe metafizikë, ajo ka kaluar vite duke eksploruar sferën mistike dhe duke deshifruar simbolikën që na rrethon çdo ditë. Magjepsja e Margaret me numrat e engjëjve u rrit pas një përvoje të thellë gjatë një seance meditimi, e cila ndezi kureshtjen e saj dhe e çoi atë në një udhëtim transformues. Nëpërmjet blogut të saj, ajo synon të ndajë njohuritë dhe njohuritë e saj, duke fuqizuar lexuesit për të kuptuar mesazhet që universi po përpiqet t'u komunikojë atyre përmes këtyre sekuencave numerike hyjnore. Përzierja unike e mençurisë shpirtërore, të menduarit analitik dhe rrëfimit empatik të Margaret-it i lejon asaj të lidhet me audiencën e saj në një nivel të thellë ndërsa zbulon misteret e numrave të engjëjve, duke i udhëhequr të tjerët drejt një kuptimi më të thellë të vetes dhe rrugës së tyre shpirtërore.