Marsi në Shigjetar

Margaret Blair 18-10-2023
Margaret Blair

Marsi në Shigjetar nxjerr në pah forcën e brendshme të shenjës tuaj të natyrës së egër dhe të lirë, të simbolizuar ndonjëherë nga Kali. Ju jeni një shenjë mashkullore e zjarrtë, që përputhet me energjinë e Marsit .

Ju mund të lidhni mirë të tjerët kur Marsi është në Shigjetar, i cili udhëhiqet nga Jupiteri shpresëdhënës.

Kërkimi juaj për dashuri dhe përmbushje do të shpërblehet, falë nevojës tuaj të pamëshirshme dhe të palodhshme, vazhdoni të ecni gjithmonë përpara, si një peshkaqen.

Marsi në tiparet e Shigjetarit

Ju jeni emocionalisht i disponueshëm për familjen, miqtë dhe të dashuruarit. Ju jeni një dashnor, jo një luftëtar, por nuk lejoni që pengesat t'ju pengojnë nga qëllimet tuaja.

Jeni agresiv në ndjekjen e asaj që dëshironi dhe jeni shumë të sinqertë për nevojat tuaja në marrëdhënie.

Të pëlqen të jesh i dashur dhe të mbulosh partnerin me puthje, edhe në publik—nuk ke frikë nga angazhimi.

Kur Marsi është në Shigjetar, bindjet tuaja shpirtërore dhe morale do të konfirmohet dhe do të jeni më të sigurt në sistemin tuaj të besimit.

Kjo do t'ju sjellë shumë përmbushje dhe do t'ju ndihmojë të dini se cili lloj partneri do t'ju nevojitet për pjesën tjetër të udhëtimit tuaj në këtë jetë.

Të jesh i sigurt, nuk ke nevojë për një mjeshtër, por për një partner të barabartë—dhe këtë dashuri do ta gjesh, me ndihmën e Marsit tek Shigjetari.

Marsi tek Shigjetari Femrat

Gratë me Marsin në Shigjetari duan një partner romantik të cilinata mund të ndajnë interesa me . Ju dëshironi të mësoni vallëzimin e sallës së ballit, por jo me një të huaj.

Në raste si shembulli i mëparshëm, do të keni nevojë për dikë që mund të jetë i guximshëm dhe i gatshëm të qeshë me veten.

Situata të reja mund të jetë e frikshme, por duke parë se si dëshironi të renë, gjeni një partner që mund të durojë eksplorimet tuaja.

Marsi në Shigjetar ju fuqizon të jeni krijues dhe produktiv. Madje do të jeni më social se zakonisht.

Mund të gjeni edhe interesa dhe miq të rinj që ju bindin të largoheni më shpesh nga zona juaj e rehatisë.

Do të përfitoni nga marrëdhëniet e dashura që janë mjaft të përzemërta për të përballuar mungesat e tua ndërsa jeni duke udhëtuar nëpër glob.

Nuk duhet të ndiheni kurrë fajtorë për ndjekjen tuaj të përmbushjes personale, në kërkim të dashurisë dhe në rrugë.

Ju mund të thyeni një pak zemra gjatë rrugës, por ju keni kontroll vetëm mbi veten tuaj dhe se ku jeni duke shkuar më pas, kështu që merrni vendime që do t'ju shërbejnë mirë.

Do të jeni konfuz, por lëreni Marsin në Shigjetar t'ju ndihmojë të luftoni rrugën tuaj nëpër xhungël dhe gjeni përsëri rrugën tuaj të vërtetë—atëherë do të jeni në rrugën tuaj drejt gjetjes së dashurisë së vërtetë dhe të qëndrueshme.

Marsi në Burrat Shigjetari

Burrat me Marsin në Shigjetar janë dashnorë bujarë. Ky njeri do të shpenzojë shumë nga koha e tij vetëm për vetë-reflektim dhe vetë-përmirësim.

Ai është më i pjekur dhe introspektiv se shumëburra të tjerë—veçanërisht burra me elementë të ngjashëm zjarri dhe mashkullor në grafikun e tyre zodiak.

Njeriu me Marsin në Shigjetar nuk lidhet lehtë, por aftësia e tij për t'u përkushtuar është më e fortë kur Marsi merr kontrollin e emocioneve ndërsa është në Shigjetar .

Favorizimi i gruas së ndjeshme ndaj partnerëve romantikë dramatikë. Ndërsa drama është e mirë ndonjëherë, ky mashkull nuk do të ketë asnjë përdorim për të në dhomën e gjumit, pasi ai është një partner i drejtpërdrejtë dhe frymëzues në shtrat.

Dashuria nuk do të jetë kurrë e mërzitshme, me ndikimet e Rregullit Optimist të Jupiterit , natyra me shpirt të lirë të Shenjës suaj dhe forca e Marsit tek Shigjetari.

Marsi dhe Shigjetari në Dashuri

Marsi dhe Shigjetari në Dashuri të dy dëshirojnë surpriza. Nëse e hiqni spontanitetin nga kjo marrëdhënie, ju po tërheqni mbështetjen e jetës.

Kali juaj kurioz do të duhet të endet i lirë dhe të jetë në gjendje të marrë vendime pa miratimin tuaj.

Gjëja më e keqe ju mund t'i bëni një Shigjetari të dashuruar është të përpiqeni t'i mbani në robëri - dhe do të dështoni çdo herë dhe do të jetë veçanërisht e dhimbshme për ju kur Marsi është në Shigjetar.

Perspektivat tuaja më të mira në dashuri janë me një partner që inkurajon ndjenjën tuaj të habisë dhe optimizmit.

Shiko gjithashtu: Kafsha shpirtërore e qenit

Do të përfitoni nga marrëdhëniet e ngushta me Peshqit—ndonëse të dy mund të jeni kaq të shkëputur ndonjëherë saqë angazhimi juaj vihet në pikëpyetje.

Një Ujori, nga ana tjetër, është i ngjashëm nëspiritualiteti, por më inteligjent ndërpersonalisht se Peshqit—dhe për këtë arsye shoqëri më e mirë për ju.

Perspektivat tuaja më të këqija në dashuri janë me një partner që do të jetë cinik në jetë dhe në dashuri. Kushdo që ju bën të dyshoni ose dyshoni për vlerën ose kontributin tuaj në një marrëdhënie do t'ju shkaktojë dëm emocional , kështu që largohuni nga Virgjëreshat dhe Luanët negativë dhe tepër kritikë.

Ata do të gjejnë shumë probleme , por në vend që të përdorin energjinë e tyre për t'ju ndihmuar, ata mund ta kthejnë shpejt fokusin e tyre te problemet e tyre.

Qëndroni veten dhe mbroni nevojat tuaja emocionale për t'i bërë marrëdhëniet tuaja më të shëndetshme, kur të keni ndihmën e Marsit në Shigjetar.

Datat për Marsin në Shigjetar

Marsi hyri në Shigjetar më 2 gusht 2016.  Marsi nuk do ta vizitojë Shigjetarin në 2017.  Herën tjetër Marsi. hyn në Shigjetar do të jetë më 26 janar 2018.

Sigurohuni që ta përdorni këtë kohë të çmuar me mençuri. Mos i humbisni shanset për të bërë një përpjekje të dytë në projektet e dështuara më parë - Marsi është në anën tuaj, në Shigjetar, këtë herë.

7 Fakte pak të njohura rreth Marsit në Shigjetar

Me Marsin te Shigjetari, padyshim që do të nënkuptojë se ka atribute të ndryshme që do të lidhen me mënyrën se si e shihni botën.

Të kuptosh këto tipare është më e lehtë se sa mendon, por vetëm kur je i gatshëm të hasësh një numri i fakteve që janëlidhur drejtpërdrejt me këtë kombinim.

1. Kjo ju ndihmon të kuptoni forcën tuaj të brendshme.

Shpesh, ne do të heqim dorë nga diçka thjesht sepse besojmë se nuk jemi në gjendje të përfundojmë diçka për shkak të mungesës së aftësisë ose besimit në veten tonë. .

Marsi në Shigjetar do t'ju tregojë se nuk është kështu, pasi e gjitha është e lidhur me një përpjekje për të nxjerrë në pah forcën e brendshme që qëndron në të gjithë ne. Megjithatë, shpesh nuk do të jemi në gjendje ta zhbllokojmë atë.

2. Ju jeni i hapur ndaj të tjerëve në një kuptim emocional.

Ky kombinim do të nënkuptojë gjithashtu se jeni mjaft i hapur ndaj të tjerëve nga pikëpamja emocionale, qofshin ata miq apo ata me të cilët jeni. marrëdhëniet me.

Megjithatë, ata nuk duhet ta gabojnë këtë pasi janë në gjendje të përfitojnë nga ju pasi nuk ka dyshim se ju jeni të vetëdijshëm për këtë dhe dini se ku të vini kufirin me të qenit të dobishëm.

Shiko gjithashtu: Kafsha shpirtërore pilivesa

3. Ju jeni të fortë në bindjet tuaja.

Marsi në Shigjetar gjithashtu shpesh do të thotë se jeni shumë i fortë në besimet tuaja dhe keni besim se ato janë të duhurat për ju.

Ekziston gjithashtu një ndjenjë se jeni më se i gatshëm të ngriheni për besimet tuaja për shkak të bindjeve tuaja.

4. Ekziston një ndjenjë e dëshirës për përmbushje personale.

Kjo lidhje gjithashtu shpesh do të rezultojë që të keni një ndjenjë të dëshirës për përmbushje personalesë bashku me të pasurit dëshirë për të shkuar pas saj sa më shumë që të jetë e mundur

. Sigurisht, kjo mund t'ju çojë në drejtime të ndryshme, por në përgjithësi, do të dëshironi të eksploroni dhe do të keni besimin për ta bërë këtë.

5. Ju shpenzoni kohë duke reflektuar për veten tuaj.

Një burrë me Marsin në Shigjetar shpesh do të shpenzojë një kohë të konsiderueshme duke reflektuar për veten e tij dhe duke përcaktuar fushat ku mund të përmirësohet.

Ata nuk kanë frikë të jenë kritikë ndaj natyrës ose qasjes së tyre ndaj jetës dhe kanë një dëshirë të madhe për të bërë një ndryshim.

6. Ju pëlqejnë surprizat.

Me siguri nuk dëshironi të jetoni një jetë të mërzitshme, kështu që një jetë plot surpriza sigurisht që do të jetë rezultati më i mirë.

Kjo mund të ndodhë në çdo aspekt të jetës suaj nga dashuria në punë apo ndonjë gjë tjetër. Ju kënaqeni me ndjenjën se nuk dini vërtet se çfarë do të ndodhë më pas dhe emocionin që ju jep më pas.

7. Ju prireni të jeni mjaft të dashur.

Ekziston gjithashtu të kuptuarit se jeni një individ mjaft i dashur dhe jeni mjaft i hapur për t'ua treguar këtë të tjerëve. Për më tepër, ju jeni të fortë edhe në përkushtimin.

Në përgjithësi, Marsi në Shigjetar është sigurisht diçka që është mjaft pozitive në natyrë. Nëse kjo vlen për ju, atëherë jeta do të jetë mjaft emocionuese.

Mendimet përfundimtare

Ju mund të jeni një individ shumë mendjehapur dhe të lejoniliria e partnerit për të qenë vetvetja, pa u ndjerë e kërcënuar. Kjo është një cilësi jote e bukur.

Ti toleron shumë gjëra tek një i dashur, por kurrë vrazhdësi apo sjellje abuzive. Ju jeni të drejtpërdrejtë, të motivuar dhe keni një shtysë për të bërë dashuri që do të mbajë të kënaqur çdo dashnor, veçanërisht kur Marsi është në Shigjetar.

Do të gjeni dashuri dhe përmbushje kur të mbani të shenjta idealet dhe spiritualitetin tuaj. Mos lejoni që të tjerët t'ju ofendojnë—sepse ndërkohë që jeni të hapur ndaj kritikave konstruktive, mund të lëndoheni shumë nga komentet negative ose nga paqëndrueshmëria e tepërt emocionale.

Do të qëndroni të vendosur dhe me shpresë—dhe të suksesshëm—sepse jeni pa frikë në eksplorimin tuaj të kufijve të rinj - veçanërisht me Marsin në Shigjetar.

Margaret Blair

Margaret Blair është një autore e njohur dhe entuziast shpirtëror me një pasion të thellë për të deshifruar kuptimet e fshehura pas numrave të engjëjve. Me një sfond në psikologji dhe metafizikë, ajo ka kaluar vite duke eksploruar sferën mistike dhe duke deshifruar simbolikën që na rrethon çdo ditë. Magjepsja e Margaret me numrat e engjëjve u rrit pas një përvoje të thellë gjatë një seance meditimi, e cila ndezi kureshtjen e saj dhe e çoi atë në një udhëtim transformues. Nëpërmjet blogut të saj, ajo synon të ndajë njohuritë dhe njohuritë e saj, duke fuqizuar lexuesit për të kuptuar mesazhet që universi po përpiqet t'u komunikojë atyre përmes këtyre sekuencave numerike hyjnore. Përzierja unike e mençurisë shpirtërore, të menduarit analitik dhe rrëfimit empatik të Margaret-it i lejon asaj të lidhet me audiencën e saj në një nivel të thellë ndërsa zbulon misteret e numrave të engjëjve, duke i udhëhequr të tjerët drejt një kuptimi më të thellë të vetes dhe rrugës së tyre shpirtërore.