Saturni në Demi

Margaret Blair 18-10-2023
Margaret Blair

Saturni në tiparet e Demit

Saturni është Planeti Drejtues i Strukturës dhe Kufijve të Realitetit. Demi simbolizohet nga Demi. Pra, thjesht imagjinoni një kafshë të tërbuar 2 tonëshe me brirë që mund t'ju godasin, dhe prisni që ajo të kuptojë arsyetimin, arsyen dhe rregullat e Saturnit të kufizimeve të realitetit. Është fjalë për fjalë si një dem në një dyqan kinez mendor.

Shiko gjithashtu: Kuptimi i numrit të engjëllit 646

Ju jeni një shenjë e Tokës dhe qëndroni në terren dhe mbroni territorin tuaj, si Demi. Ju jeni të njohur për të qenë kokëfortë, por të besueshëm. Opinionet tuaja zakonisht janë goxha të fiksuara, megjithatë, ju jeni shumë të pasionuar dhe kënaqeni me një debat të mirë. Ju jeni si një dem në ring, veçanërisht kur Rregullat e Demit po luftojnë përcjelljen dhe vendosmërinë tuaj të brendshme të Demit .

Saturni tek femrat Demi

Gratë me Saturnin në Demi janë joshëse dhe bëjnë dashnore dhe nëna të mahnitshme. Jeni shumë territorialë, por vetëm nga dashuria dhe dëshira për të mbrojtur ata që ju interesojnë më shumë. Ju gjithashtu mund të shqetësoheni tepër për idealet materialiste—por përsëri, ky është më shumë instinkti ofrues dhe ariu i një gruaje me Saturnin në Demi.

Kini kujdes se njerëzit që ju duan nuk ju gjejnë thelbësore për jetën e tyre për shkak të të mirave tuaja materiale ose sigurisë financiare. Këto janë dhurata të mahnitshme për t'u siguruar për familjen tuaj, megjithatë, ata ju shohin si një mbrojtës të dashur dhe të durueshëm. Do të gjeni dashuridhe përmbushja e detyrave tuaja familjare, si dhe mbajtja e vetes në një marrëdhënie romantike - veçanërisht kur Saturni është në Dem për t'ju mbajtur të mos humbisni qëllimet tuaja.

Gratë me Saturnin në Demi do të jenë femra totale alfa . Ashtu si një Luan, kjo grua do ta bëjë të njohur praninë e saj në çdo dhomë që hyn. Disa burra ju kanë frikë, disa burra ju admirojnë, por një burrë që vlerëson gratë e forta do të dëshirojë t'ju çojë drejt e në shtrat. Ju keni aftësinë për t'i çmendur burrat me bukurinë tuaj komanduese dhe personalitetin tuaj të fortë.

Saturni në Demi Burrat

Meshkujt me Saturnin në Dem janë të organizuar dhe të disiplinuar, njësoj si ushtarët. Këta burra mund të 'marrë një shuplakë dhe të vazhdojnë të trokasin'. Për shkak se siguria - në të gjitha format - është kaq jetike për mirëqenien mendore të një Demi, një Burrë me Saturnin në Demi e mban forcën e tij lart, vetëm në rast se ai është i nevojshëm. Një burrë me Demi në Saturn do të bëjë gjithçka në fuqinë e tij për të mbrojtur të dashurin e tij nga kërcënimet.

Tregoni mirënjohje dhe vlerësim për angazhimin e këtij njeriu për t'ju mbajtur të sigurt dhe të sigurt. Pavarësisht nëse lidheni apo e urreni tropikën e vajzës në ankth, kush nuk është mirënjohës kur dikush ju shpëton gomarin. Tregojini shumë dashuri mashkullit tuaj Demi dhe jini të vetëdijshëm se një tradhti ndaj besimit të tij ka shumë të ngjarë të shkaktojë dëm të përhershëm—kështu që ndershmëria është politika më e mirë kur keni të bëni me një burrë që ka Saturnin në Dem.

Ky njeri është politika më e mirë. ka dhe admiron një vepër të fortëetike. Ai gjithashtu mund të dëshirojë të stërvitet, apo edhe të jetë një prepper. Këta burra kanë shije dhe opinione eklektike—dhe këto mendime nuk ndikohen lehtë. Njerëzit mund të qeshin duke lexuar fjalën 'prepper', por një burrë me Saturn në Demi ka të ngjarë të ketë strehën/bunkerin më të organizuar dhe të pajisur mirë nga të gjithë përreth.

Saturni dhe Demi i dashuruar

Në dashuri, Saturni do ta nxisë Demin të jetë praktik. Të menduarit logjikisht nuk është domosdoshmërisht pika e fortë e Demit, veçanërisht kur emocionet janë të larta në një marrëdhënie intime. Jini të vetëdijshëm se mund të tundoheni të ngarkoni dhe të përdhosni të dashurin tuaj kur jeni në kufirin e temperamentit tuaj.

Në këta skenarë, do t'ju sjellë dobi të merrni frymë me qetësi, të meditoni vetëm për disa minuta. Më pas mund t'i bashkoheni sërish me dashamirësi bisedës, pasi të mund të respektoni thirrjen e Saturnit për njohjen e Rregullave dhe Kufizimeve të Realitetit në dashuri. Do të gjeni përmbushje kur të jeni të strukturuar dhe të organizuar. Pasi të gjeni përmbushjen, do të jeni në gjendje të vlerësoni dashurinë në jetën tuaj.

Perspektivat tuaja më të mira në dashuri janë me një partner që respekton dhe inkurajon përfitimin tuaj nga përdorimi i drejtimit të Saturnit në Shenjën tuaj. Kur Saturni është në Demi, është koha më e mirë për të gjetur dhe gjetur dashurinë me partnerin tuaj. Përputhja juaj më e mirë ka shumë të ngjarë të gjendet tek një Virgjëreshë idealiste dhe ambicioze.

Perspektivat tuaja më të këqija në dashuri janë me një partner qënuk do ta kuptojë nevojën tuaj për të luftuar ndonjëherë për atë që besoni. Shenjat e Ujit mund të mos e kuptojnë nevojën tuaj për t'u përballur me problemet ballë për ballë, në dëmin tuaj. Gaforrja, Peshqit dhe Akrepi mund të kenë tendencë të gjejnë rrugën e lëngshme të rezistencës më të vogël rreth një problemi në marrëdhënien tuaj. Stilet tuaja të afrimit të marrëdhënieve do të jenë kaq të ndryshme, saqë mund të keni përvojë të madhe në shtrat, por vetëm debatoni për pjesën tjetër të kohës së bashku.

Shiko gjithashtu: Rruga e Jetës numër 9 – Udhëzuesi i plotë

Data për Saturnin në Demi

Saturni hyri në Dem më 9 qershor 1998 dhe më pas më 28 shkurt 1999.  Më 15 tetor 2000, Saturni hyri në Demi, në Retrograd. Vizita tjetër e parashikuar për Saturnin në Demi është më 12 Prill 2028.

Kini kujdes për ciklin Retrogradë të Saturnit këtë vit:  Saturni do të shkojë në Retrograd më 27 Mars 2017.   Më pas, Saturni do të bëhet i palëvizshëm në prill. 9. Deri më 3 maj, Saturni do të jetë i palëvizshëm i drejtpërdrejtë. Saturni do të largohet nga retrogradi më 20 maj 2017.

Mendimet përfundimtare

Ky është viti kur do të gjeni përmbushje tek vetja dhe rritja juaj personale , duke filluar të zgjidhni betejat tuaja më me mençuri. Për fatin tuaj, kjo do të shpërblehet nga Saturni në Shenjën tuaj, duke ju inkurajuar që të vazhdoni të luani sipas Rregullave të dashurisë dhe të pranoni kufizimet e realitetit në qëllimet tuaja të marrëdhënies fantazi.

Të jesh realist dhe praktik nuk tingëllon aq tërheqës sa një plazh tropikal, pordo të rikthejë më shumë energji në marrëdhëniet tuaja romantike se çdo pushim që mund të ketë ndonjëherë. Partneri juaj do të jetë mirënjohës kur ju jeni të lumtur – sepse mund të jeni vërtet të mjerë kur nuk jeni të sinkronizuar me dëshirat e Saturnit për ju. Kjo ndjenjë do të jetë veçanërisht e dukshme kur Saturni është në Retrograd - dhe më e rëndësishmja kur Saturni është në Demi.

Margaret Blair

Margaret Blair është një autore e njohur dhe entuziast shpirtëror me një pasion të thellë për të deshifruar kuptimet e fshehura pas numrave të engjëjve. Me një sfond në psikologji dhe metafizikë, ajo ka kaluar vite duke eksploruar sferën mistike dhe duke deshifruar simbolikën që na rrethon çdo ditë. Magjepsja e Margaret me numrat e engjëjve u rrit pas një përvoje të thellë gjatë një seance meditimi, e cila ndezi kureshtjen e saj dhe e çoi atë në një udhëtim transformues. Nëpërmjet blogut të saj, ajo synon të ndajë njohuritë dhe njohuritë e saj, duke fuqizuar lexuesit për të kuptuar mesazhet që universi po përpiqet t'u komunikojë atyre përmes këtyre sekuencave numerike hyjnore. Përzierja unike e mençurisë shpirtërore, të menduarit analitik dhe rrëfimit empatik të Margaret-it i lejon asaj të lidhet me audiencën e saj në një nivel të thellë ndërsa zbulon misteret e numrave të engjëjve, duke i udhëhequr të tjerët drejt një kuptimi më të thellë të vetes dhe rrugës së tyre shpirtërore.