Si të joshni një burrë të virgjër dhe ta bëni atë të dashurohet me ju

Margaret Blair 18-10-2023
Margaret Blair

I rezervuar, i qetë dhe jashtëzakonisht inteligjent, burri i Virgjëreshës mund të duket një arrë e fortë .

Disa zotërinj të tillë duken shumë të ëmbël në mënyrën e tyre për t'u menduar ndonjëherë të dashurisë, ndërkohë që të tjerët janë aq të mbështjellë me vendosjen e mendjes së tyre të rafinuar në detyrën që kanë në dorë, saqë ato duken pothuajse të paarritshme.

Megjithatë, mos u mashtroni. Burri Virgjëreshë është një dashnor i vëmendshëm dhe i dhembshur me të cilin ia vlen t'i afrohesh më shumë.

Para se të zhgënjehesh nga sjellja e tij e shkëputur, merrni disa këshilla se si të joshni një burrë Virgjëreshë dhe bëni ai bie në dashuri me ty.

1. Bëje një mashkull të Virgjëreshës të të ndjekë - duke mos e nxituar atë

Ashtu si shumë nga shenjat e tjera të yjeve që ndajnë elementin e tij tokësor, mashkulli Virgjëreshë është jashtëzakonisht durimtar.

Ai ka një prirje të natyrshme drejt të menduarit afatgjatë dhe kur diskutoni planet e tij me të, shpesh do të zbuloni se ai ka të ngjarë të ketë planifikuar shumë nga viti i ardhshëm në mendjen e tij pa e kuptuar.

Siç mund ta prisni, romanca shpesh i befason këta shpirtra pragmatikë. Ata rrallëherë planifikojnë të takojnë dikë dhe kur ta bëjnë, ju do të qeshni kur zbuloni se jetët e tyre të dashurisë janë të përcaktuara herë pas here si strategji ushtarake.

Kur mendoni se si ta bëni një burrë Virgjëreshë të bjerë brenda dashuria me ty, pranoje që ti

shfaqja fare në jetën e tij ka të ngjarë ta befasojë atë shumë – dhe është një rast që ai nuk e kishte planifikuar. Ndjenjat dhe emocionet mund të qarkullojnë rreth shpirtrave të Virgjëreshës dhe ata mund ta kenë të vështirë t'i fiksojnë këto gjëra.

Falë zotërimit të tyre të kontrollit emocional, një burrë i Virgjëreshës do të dëshirojë të marrë kohën e tij në njohja e partnerit të tij të ri të mundshëm.

Shiko gjithashtu: Zodiaku i 9 gushtit

Kjo do të thotë, para çdo gjëje tjetër, do t'ju duhet të kuptoni si ta joshni një burrë Virgjëreshë me shpejtësinë e tij optimale – ngadalë, por me siguri.

2. Bëjeni një burrë Virgjëreshë të dashurohet me ju duke iu drejtuar intelektit të tij

Virgjëresha si burrat ashtu edhe gratë kalojnë një pjesë të madhe të kohës së tyre të humbur në mendime, duke dekonstruktuar një botë të çrregullt dhe duke ristrukturuar është në trurin e tyre të shkëlqyer në një mënyrë që ka kuptim të përsosur dhe të rregullt për ta.

Që në minutat e para të bisedës me burrin tuaj të Virgjëreshës, do të keni vënë re inteligjencën e tij të mprehtë një milje larg. Mund të jetë shkenca, psikologjia, mjekësia ose matematika - Virgjëresha është një shenjë ylli e shkëlqimit intelektual.

Rendi, metoda dhe praktika janë elementët thelbësorë të personalitetit të Virgjëreshës dhe mund të duket se ndër të gjitha ato thjesht nuk kanë kohë për romancë.

Megjithatë, për sa i përket asaj se çfarë duhet të presësh nga një i dashuri i Virgjëreshës, e njëjta mprehtësi mendore është një pasuri e madhe për ju të dy.

Nëse ju po kërkoni këshillën e tij për një problem të ndërlikuar, duke punuar përmes enigmave dhe lojërave të mendjes së bashku për t'u afruar me njëri-tjetrin, ose thjesht duke treguar zgjuarsinë tuaj për të tërhequr vëmendjen e tij, inteligjenca është një gjë e shkëlqyermënyrë për të zbuluar se çfarë e tërheq një mashkull Virgjëreshë.

Më shumë se çdo gjë, ai do ta dojë dhe do ta vlerësojë që ka gjetur një shpirt të afërm tek ju dhe kjo do të thotë se ai është i sigurt se do t'ju dëshirojë gjithnjë e më shumë pranë.

Shiko gjithashtu: Kafsha shpirtërore e Turqisë

3. Fito zemrën e mashkullit të Virgjëreshës duke i treguar anën argëtuese të jetës

Burri i Virgjëreshës është një mendimtar brilant, një gjeni i mprehtë taktik dhe i aftë të ndajë me qetësi dhe racionalitet edhe më shumë e pabesueshme për problemet e mëdha të jetës dhe duke i kthyer ato në zgjidhje hap pas hapi.

Megjithatë, nën atë pamje të jashtme të qetë, madje edhe nën atë mendje të trajnuar çuditërisht mirë, është një njeri që thjesht dëshiron të heqë kujdesin e tij, të çlirojë egërsinë e tij anashkaloj dhe harro mendjen e tij vazhdimisht të valëvitur për njëfarë kohe.

Megjithatë, si mendimtarë dhe analistë për nga natyra e tyre, një burrë Virgjëreshë do ta ketë jashtëzakonisht të vështirë ta heqë atë anë të tij në mënyrën e tij.

Për më tepër, ai shpesh nuk është individi më ekstrovert, kështu që ideja për të dalë për një natë në qytet jashtë blusë ndonjëherë i duket pothuajse e huaj.

Ju mund të fitojë një burrë Virgjëreshë duke i treguar atij anën më lozonjare të jetës, duke shmangur zhurmën dhe zhurmën e tepërt, por patjetër duke u argëtuar dhe duke i lëshuar flokët së bashku.

Para se të dijë se çfarë është, ai Do të pres me padurim të të shoh përsëri në mënyrë që të mund ta ndihmosh atë të vazhdojë të mësojë se si ta lërë të lirë dhe thjesht ta shijojë jetën ashtu siç është.

Të them me ëmbëlsiBurri Virgjëresha si jo gjithmonë duhet të jenë grafikët, grafikët dhe analizat – jeta është për të jetuar, kështu që pse të mos e shijoni së bashku?

4. Tërhiqni një burrë Virgjëreshë duke qenë një enigmë tërheqëse

Me gjithë këtë bisedë për mendjen brilante të burrit të Virgjëreshës, do të ishte gabim të mos detajoni faktin që mund të kthehet edhe në avantazhin tuaj.

Ndërsa ai mund të mos reagojë ndaj anës suaj misterioze në të njëjtën mënyrë si një burrë Akrep ose një burrë Dashi, një mashkull Virgjëreshë kënaqet duke dekonstruktuar një enigmë të mirë.

Ai është lloji i djalit që do të analizojë mënyrën se si i shkruani atij, do të dekodojë nuancat se si ti i flet atij dhe e mendon shumë se si po ta prezanton veten.

Megjithatë, ajo që është e lezetshme në të gjithë këtë është se ndonjëherë mund të duket sikur ai është krejtësisht i painteresuar sepse është shumë i thellë në mendime për të gjitha.

Akoma më e lezetshme, sepse dashuria është një enigmë e tillë për një burrë të Virgjëreshës, gjysma e kohës që ai do të flasë për gjërat pa bërë ndonjë përparim.

Kjo është në të vërtetë një gjë e mirë, sepse kur një Virgjëreshë mashkulli nuk mund të zgjidhë diçka, ai thjesht dëshiron të përfshihet në të edhe më shumë.

Kjo do të thotë se ju keni çelësin se si ta bëni një mashkull të Virgjëreshës të dëshirojë të takohet me ju - duke qenë një pako e tillë gjëegjëzash dhe enigma që ai thjesht nuk mund t'i largojë.

Ai nuk do të jetë në gjendje t'i rezistojë idesë që e vërteta juaj e brendshme t'i shmanget dhe është një mënyrë e shkëlqyer për ta joshur dhe për ta tërhequr më afër duke u siguruar që ai ende ndjehet nëkontrolli.

5. Mbani të interesuar një burrë Virgjëreshë duke shmangur ndjenjat e turbullta

Ndërsa është sigurisht e vërtetë që një burrë Virgjëreshë i dashuruar mund të jetë jashtëzakonisht romantik, aftësia e tij për ta parë jetën me kokën e tij më shumë se zemra e tij do të thotë që ai nuk ndjehet rehat duke dhënë dhe marrë vazhdimisht emocione të mëdha.

Kjo nuk do të thotë se do të mbeteni ndonjëherë në të ftohtë, por padyshim ia vlen të kujtoni se një nga gjërat që duhet të prisni kur takoheni me një Virgjëreshë njeriu është se ai mund të duket se nuk reagon ndaj gjesteve të mëdha të dashurisë, aq më pak duke i bërë vullnetarisht ato vetë.

Kjo nuk do të jetë gjithmonë kështu, por është padyshim diçka që është e mençur të mbahet mend, sepse teprimi emocional në fakt mund ta bëjë atë tërhiqeni edhe më shumë, duke e bërë atë edhe më të vështirë për t'u lidhur me të.

Mos harroni, një mashkulli i Virgjëreshës pëlqen një partner që ndihmon për ta bërë botën e tij të drejtpërdrejtë dhe të lehtë për t'u lundruar. Nëse mund ta zotëroni këtë ekuilibër, do të keni gjetur rrugën drejt zemrës së një mashkulli të Virgjëreshës.

Ai dëshiron të dijë se mund t'ju besojë dhe se ju jeni pranë tij në çdo gjë që ai bën pa u prezantuar komplikime.

6. Gjeni shpirtin tuaj binjak të Virgjëreshës duke treguar se jeni i besueshëm

Prezantimi, saktësia dhe etiketa janë jashtëzakonisht të rëndësishme për një burrë të Virgjëreshës. Ky është dikush që nuk mund ta kuptojë pse dikush mund të përkulet ndonjëherë ndaj dembelizmit, rrëmujës ose të jetuarit në një mjedis të çorganizuar.

Sigurisht, ndonjëherë jeta i jep mashkullit të Virgjëreshës një lojë lozonjarepërshëndetni gishtat duke i kujtuar atij se ne nuk e ndajmë të gjithë prirjen e tij për organizimin dhe vëmendjen ndaj detajeve.

Ai është me të vërtetë me fat që i ka këto cilësi, por ne nuk mund t'i përputhemi të gjithë standardeve të tij. koha.

Duke thënë këtë, mashkullit të Virgjëreshës i pëlqen kur një grua tregon se po bën përpjekje për ta bërë këtë. Kur do të dilni në një takim me një burrë të Virgjëreshës, sigurohuni që të arrini në kohë dhe t'i keni kushtuar vëmendje që të jeni të paraqitshëm.

Po kështu, nëse e ftoni për të gatuar një vakt të mirë - një mënyrë e shkëlqyer për të fituar zemrën e një mashkulli të Virgjëreshës – sigurohuni që shtëpia juaj të jetë plot gjallëri dhe shtrirje.

Ai do të vërejë çdo detaj të momentit të rrethinës së tij, edhe pa qenë i vetëdijshëm për ta bërë këtë, dhe megjithëse është shumë i sjellshëm për të thuaj kështu, ai do të menaxhojë pritshmëritë e tij për ty në përputhje me rrethanat.

Burri i Virgjëreshës e di se dashuria është një kumar dhe për shkak të kësaj, mendja e tij po punon jashtë orarit për t'u siguruar - ashtu si çdo gjë tjetër në jetën e tij – çdo detaj është i duhuri.

Edhe mendimi se diçka nuk shkon, ose ia dorëzon emocionet e tij dikujt të paqëndrueshëm ose jo të besueshëm, e bën atë të ngrihet me siklet.

Sigurisht, nëse E gjithë kjo duket se është shumë e frikshme, gjithmonë mund t'i kërkoni burrit tuaj të Virgjëreshës këshilla për të qenë më i organizuar dhe në kontroll. Mos bëni gabim, ai është gjithmonë më shumë se i lumtur të përcjellë mençurinë e tij në këto fusha të jetës.

7. Shmangni këtëgabim me burrat e Virgjëreshës - të qenit shumë tronditës!

Në kaq shumë këshilla për takime, ne inkurajohemi të jemi spontan, të bëjmë gjeste të mëdha dhe të përpunuara dashurie dhe t'i mbajmë gjërat emocionuese dhe të paparashikueshme.

Pothuajse në çdo rast tjetër, kjo është këshilla fantastike për të ndihmuar që një marrëdhënie të shkojë në distancë. Megjithatë, në rastin kur të siguroheni që të tërheqni një burrë Virgjëreshë në jetën tuaj dhe ta bëni atë të dëshirojë të qëndrojë pranë jush, e kundërta është e vërtetë!

Mos harroni, ky burrë është gjithmonë duke bërë plane dhe duke zhvilluar udhërrëfyesin për jetën e tij . Karriera e tij, familja e tij, miqtë e tij dhe, natyrisht, koha e tij me ju janë të gjitha të vlefshme për të, por ai dëshiron të gjitha në një mënyrë të strukturuar dhe të menaxhueshme.

Kjo do të thotë se surprizat dhe zbulimet e papritura mund të vërtetë flak një burrë të Virgjëreshës nga loja e tij dhe kur është i zënë në befasi, ai mbyllet para se të dijë të ndalojë veten.

Imagjinoni një film komedi ku dikush çmendet sapo hyn në një dhomë ku të gjithë duke u fshehur për të organizuar një festë ditëlindjeje surprizë.

Ideja e të gjithë atyre syve mbi të, ose të mbytur nga një përmbytje informacionesh të reja që ai nuk ka kohë për të përpunuar në këtë moment, është krejtësisht e frikshme për një Virgjëreshë. burrë!

Kur jeni në lidhje me një burrë Virgjëreshë, mund të prisni stabilitet, besnikëri dhe besueshmëri. Kombinimi në këtë rast është se ju duhet të përpiqeni të frenoni t'i bëni atij ndonjë surprizë ose tronditje.

Edhe nëseka për qëllim ta kënaqë atë, reagimi i tij i paracaktuar ndaj një shpërthimi të papritur informacioni të papritur është të ndihet në siklet dhe dëshiron të fshihet.

Natyrisht, ju mund ta vlerësoni këtë nëse ai mendon se jeni një top i lirë, ju' Do të rrezikoni seriozisht të humbisni shpirtin tuaj binjak të Virgjëreshës.

Ndërsa është e padrejtë të thuhet se një burrë Virgjëreshë është frika e kontrollit të zodiakut, ky lloj ngacmimi nuk paraqitet nga astrologët pa asnjë arsye.

1>Ai dëshiron një jetë të saktë dhe të parashikueshme ku të dijë se çfarë do të vijë dhe kur, dhe nëse mund ta ndihmoni ta gjejë atë tek ju, ai me siguri do të dëshirojë t'ju angazhohet për një kohë të gjatë.

Fitoni burrin tuaj Virgjëreshë. me hapa të ngadaltë të qëndrueshëm dhe me mjaft stabilitet

Burri juaj Virgjëresha është, në shumë mënyra, një krijesë e zakonit.

Qëllimet e tij në jetë janë të krijojë rutina produktive që e lejojnë atë të kryejë një jetë paqësore por ekzistenca kuptimplote, por mbi të gjitha, ai gjithashtu dëshiron të dekodojë pyetjet e mëdha në jetë dhe t'i zotërojë ato sipas kushteve të tij.

Për këtë arsye, dashuria mund të jetë e frikshme dhe e vështirë për një mashkull të Virgjëreshës. Megjithatë, nëse mund ta bëni atë argëtuese, por jo shumë të rëndë dhe të frikshme, ai së shpejti do t'jua hapë zemrën në mënyra që do të habisin edhe veten.

Një burrë Virgjëreshë nuk hyn lehtë në një marrëdhënie të re , kështu që nëse ai zgjedh t'ju japë zemrën e tij, do të pritet që ju të shihni rëndësinë e asaj që do të thotë kjo.

Nëse mund t'i tregoni atij se jeni i zgjuar, i shkathët, argëtues për të qenë me të, por gjithashtutë aftë për ta marrë seriozisht jetën kur e kërkon rasti, do të jeni qendra e botës së mashkullit të Virgjëreshës.

Margaret Blair

Margaret Blair është një autore e njohur dhe entuziast shpirtëror me një pasion të thellë për të deshifruar kuptimet e fshehura pas numrave të engjëjve. Me një sfond në psikologji dhe metafizikë, ajo ka kaluar vite duke eksploruar sferën mistike dhe duke deshifruar simbolikën që na rrethon çdo ditë. Magjepsja e Margaret me numrat e engjëjve u rrit pas një përvoje të thellë gjatë një seance meditimi, e cila ndezi kureshtjen e saj dhe e çoi atë në një udhëtim transformues. Nëpërmjet blogut të saj, ajo synon të ndajë njohuritë dhe njohuritë e saj, duke fuqizuar lexuesit për të kuptuar mesazhet që universi po përpiqet t'u komunikojë atyre përmes këtyre sekuencave numerike hyjnore. Përzierja unike e mençurisë shpirtërore, të menduarit analitik dhe rrëfimit empatik të Margaret-it i lejon asaj të lidhet me audiencën e saj në një nivel të thellë ndërsa zbulon misteret e numrave të engjëjve, duke i udhëhequr të tjerët drejt një kuptimi më të thellë të vetes dhe rrugës së tyre shpirtërore.