Violet Aura: Udhëzuesi i plotë

Margaret Blair 18-10-2023
Margaret Blair

Tabela e përmbajtjes

Kuptimi i aurës vjollce

Një atmosferë vjollce simbolizon dëshirën tuaj për të kërkuar përgjigjet e pyetjeve të jetës suaj. Jeni në atë pikë të jetës tuaj ku duhet të dini përgjigjet që mund t'ju ndihmojnë të kuptoni se çfarë të bëni me jetën tuaj ose të kuptoni se kush jeni si person.

Një atmosferë vjollce gjithashtu nënkupton kuriozitet dhe kureshtje . Ju po grumbulloni shumë informacion dhe ky informacion po ju ndihmon të krijoni një pamje më konkrete të botës.

Ju po fitoni ngadalë por me siguri një kuptim më të mirë se si funksionon jeta. Rritja juaj shpirtërore po ndodh gjithashtu me një ritëm të qëndrueshëm.

Ju po mësoni se duhet të keni vizionin dhe shkathtësinë nëse dëshironi të mbijetoni ose të keni sukses. Duhet të kesh origjinalitet dhe një frymë pioniere nëse dëshiron që bota të vërë re.

Ngjyra vjollce simbolizon fisnikërinë në të jetuarit, të menduarit dhe të vepruarit. Është ngjyra e krijimtarisë, ndërgjegjësimit më të thellë dhe ndriçimit.

Aura juaj rrezaton këtë ngjyrë sepse ju duhet të arrini një ekuilibër midis zemrës dhe mendjes suaj. Ju duhet të përjetoni shërimin, pastrimin dhe qetësimin në shpirtin tuaj.

Vjollca është atmosfera e ngjyrave të njerëzve që meditojnë. Është ngjyra e njëshmërisë dhe dashurisë për njerëzimin.

Ajo përfaqëson pafajësinë tuaj dhe fëmijën e brendshëm në ju. Ai gjithashtu flet për çështjet tuaja të besimit dhe ndjenjën personale të stabilitetit dhe sigurisë.

Personaliteti i Aurës së Vjollcësdhe të dëshpëruar, mbani mend se si dikush me një karakter të aurës vjollce, ju jeni të destinuar të bëni diçka jashtëzakonisht domethënëse në jetë.

Ju kurrë nuk do të futeni në turmë dhe gjithmonë do t'i frymëzoni njerëzit me idetë tuaja të reja. Ju jeni një lider i lindur dhe jeni këtu për të bërë një ndryshim. Le të jetë ky parim udhëzues motivuesi juaj gjithmonë në momentet e dëshpërimit dhe trishtimit. Sapo të lindë ky realizim, do ta gjeni veten të ngriheni sërish me një ndjenjë të përtërirë optimizmi dhe shprese. Kjo, pa dyshim, do të shërojë aurën tuaj.

Ndërmjetësoni rregullisht

Gjeni kohë për të qenë me veten tuaj. Uluni rehat dhe mbyllni sytë. Merrni disa frymë thellë dhe me çdo frymëmarrje që kalon, ndërsa nxirrni, imagjinoni të largohet i gjithë negativiteti. Ju jeni i pastër dhe i vetëdijshëm.

Ngjyra vjollce e aurës suaj është pastruese dhe balancuese nga vetë natyra e saj. Për mijëra vjet, ai është përdorur nga të urtët për të medituar dhe për të arritur gjendje më të larta të vetëdijes.

Teknikat e meditimit dhe vizualizimit mund të ndihmojnë në pastrimin e aurës tuaj dhe rivendosjen e ekuilibrit të saj.

Kaloni kohë me natyrën

Natyra është shëruesi më i madh. Sa herë që ndiheni të rraskapitur dhe të kulluar, drejtohuni në natyrë dhe vëzhgoni natyrën. Dëgjoni thirrjet melodioze të zogjve, zhurmat e erës dhe freskinë e mjedisit.

Vëzhgoni pemët e gjelbra që tunden nga era, duke kërcyer. Natyra është shumë e lumtur! Mbylli sytedhe vazhdoni të ndjeheni. Lëreni natyrën t'ju mbushë me pozitivitet dhe frymëzim.

Ecni zbathur në barin e gjelbër të freskët: kjo do t'ju tokëzojë mirë dhe do t'ju largojë të gjitha energjitë negative.

Ky ushtrim është i detyruar të pastrojë dhe balancojë aura vjollce. Është gjithashtu një ide e shkëlqyeshme të bëni një pushim herë pas here dhe të shkoni në një park natyror për një pushim rinovues.

Mendimet e mia përfundimtare

Aura vjollce është vërtet e rrallë. Për shkak se këta individë janë kaq shpirtërorë dhe të dhembshur, të tjerët rreth tyre janë të detyruar të thithin aurën e tyre gjatë aktiviteteve të tyre të përditshme.

Ndërsa ju nuk mund ta shmangni këtë shkëmbim energjie, i cili ju shkakton më shumë humbje se sa të tjerët, ju me siguri mund ta shëroni atmosferën tuaj duke kaluar kohë me veten, duke medituar dhe duke kaluar kohë me Nënën Natyrë.

Ne rekomandojmë gjithashtu dhuratat e natyrës: vajrat esenciale dhe barishtet që janë një mënyrë e shkëlqyer për të pastruar manushaqe tuaj aura dhe rikthen energjinë aurike.

Tiparet

Kur njerëzit thonë se mund ta shohin aurën tuaj dhe është vjollcë, do të thotë se jeni shumë i ndjeshëm dhe shumë psikik. Ju mund të shihni, dëgjoni dhe ndjeni atë që të tjerët nuk e shohin. Kjo ju bën më të ditur dhe më të shkolluar.

Jeni të përshtatur me disponimin dhe emocionet e të tjerëve. Ju e dini kur të jeni të sjellshëm dhe të butë dhe e dini kur të jeni të fortë dhe të vendosur.

Ju keni një ide të mirë se si mund të hapni një temë të caktuar pa ofenduar dikë. Ju e dini kur duhet të luani pikat e forta dhe të dobëta të tyre për të mirën e të gjithëve.

Dikush me një atmosferë vjollce si ju mund të jetë gjithashtu mjaft misterioz dhe i fshehtë. Nuk ju pëlqen të vendosni të gjitha letrat tuaja në tryezë. Ju dëshironi që njerëzit të kërkojnë më shumë.

Ju keni një mendje shumë kurioze. Ju jeni gjithmonë kërkues dhe intuitiv. Kjo ju bën një person jashtëzakonisht të ditur dhe interesant.

Shiko gjithashtu: Mërkuri në Demi

Nuk ju mbarojnë kurrë gjërat për të folur dhe të qenit në shoqërinë tuaj është gjithmonë një kohë e këndshme. Të flasësh me ty nuk është kurrë humbje kohe, sepse njerëzit kanë gjithmonë diçka për të marrë me vete.

Mund të mos kesh shumë miq, por miqtë që ke tani kanë qenë miqtë e tu për një kohë shumë të gjatë koha. Ata janë gjithashtu të dashur, të admiruar dhe të respektuar, ashtu si ju.

Ju lidheni mirë me natyrën dhe kafshët. Është sikur ju mund të ndjeni atë që ata po ndiejnë. Kafshët ju afrohen dhe luajnë me ju, dhe ato ndihen të sigurta përrethju.

Ju jeni lloji i personit që do të pranoni kafshët endacake. Kur shihni një qenush të braktisur në anë të rrugës, ose një kotele ju ndjek rrugës për në shtëpi, ju do t'i hapni dyert dhe do t'i futni brenda.

Si dikush që ka një atmosferë vjollce, ju jeni gjithashtu shumë të organizuar. Shtëpia juaj është shumë e rregullt dhe e rregullt. Çdo dhomë ka erë të këndshme, të pastër dhe të freskët. Është padyshim një hapësirë ​​në të cilën do të të pëlqente të ktheheshe në shtëpi çdo ditë.

Hapësira juaj e zyrës është gjithashtu në të njëjtin nivel të rregullt dhe të rregullt. Gjithçka është aty ku i takon. Gjithçka që ju nevojitet është e arritshme.

Sapo uleni pas tavolinës tuaj çdo mëngjes, nuk jeni të mbytur nga detyrat që duhet të përmbushni. Për shkak se gjithçka është shumë e organizuar, ju mund të mendoni qartë dhe të funksiononi në mënyrë efektive.

Nëse keni një atmosferë vjollce, ju jeni në gjendje t'i drejtoni njerëzit e tjerë me respekt. Ju nuk jeni një udhëheqës autoritar që terrorizon njerëzit me të cilët punoni.

Ju jeni inteligjent, analitik dhe strategjik. Jeni të aftë, të arritshëm dhe të shkathët.

Ju i kushtoni kohën, energjinë dhe talentin tuaj për të bërë një ndryshim. Ju përdorni talentin dhe aftësitë tuaja për të bërë diçka nga vetja dhe për të frymëzuar të tjerët.

Ju jeni një lëvizës dhe një tundës. Ju keni një mendje të fortë, zgjuarsi të gatshme dhe vëzhgim të mprehtë.

Ju ushqeheni nga një dëshirë e fortë për të shkëlqyer. Ju vazhdoni të sfidoni veten për të qenë më të mirë dhe vazhdoni të ngrini shiritin epërsosmëri.

Kur keni personalitetin e aurës vjollce, jeni të bekuar me kreativitet. Ju mund t'i ktheni edhe gjërat më të thjeshta në vepra arti.

Ju kujdeseni për pamjen tuaj dhe gjithmonë dëshironi të dukeni sa më mirë. Njerëzit shpesh mendojnë se jeni kot, por ju thjesht dëshironi të paraqisni vetë versionin më të mirë çdo herë.

Kur shfaqeni bukur dhe shumë të bashkuar, kjo jep një mesazh shumë pozitiv për botën.

Dashuria dhe romanca për njerëzit me një atmosferë vjollce

Thonë se njerëzit që kanë një personalitet të aurës vjollce priren të jenë të pafat në dashuri, por kur gjen personin e duhur për ju, ju do të gëzoni një marrëdhënie të dashur dhe të qëndrueshme.

Të gjithë do të përjetojnë thyerje zemre herët a vonë, por kjo nuk do të thotë se nuk do të gjeni kurrë dashurinë e vërtetë. Njerëzit me një atmosferë vjollce e dinë këtë dhe kjo nuk të pengon të biesh sërish në dashuri.

Ju jeni një person që keni shumë dashuri për të dhënë. Ju jeni gjithmonë të dashuruar, edhe nëse nuk jeni në një lidhje. Ju besoni se jeta është shumë e shkurtër për t'u shpenzuar duke mos dashur apo dashuruar me dikë.

Ju dëshironi për romancë dhe pasion. Ndiheni se jeni më i bukuri kur jeni i dashuruar dhe kur dikush ju do përsëri.

Ju zotëroni një ndjeshmëri, besim dhe bukuri të qetë që është thjesht tërheqëse për njerëzit. Ju keni një personalitet magnetik dhe mirësi të vërtetë.

Njerëzit janë të drejtëpërgjithësisht të tërhequr nga ju. Njerëzit bien në dashuri me ju sa më shumë kohë kalojnë me ju.

Ju jeni një romantik i pashpresë dhe mund të jeni vërtet ëndërrimtar dhe imagjinues kur bëhet fjalë për dashurinë dhe romancën.

Ju pëlqeni. trëndafila dhe çokollata. Ju pëlqejnë gjestet e mëdha dhe të vogla të dashurisë. Ju pëlqen romanca e modës së vjetër.

Kur keni një atmosferë vjollce, ju pëlqen të përkëdheleni dhe të trajtoheni si një mbretëreshë. Ju dëshironi të jeni të sigurt se jeni të dashur dhe se jeni të veçantë.

Ju nuk keni mirëmbajtje. Nuk duhet shumë për t'ju bërë të lumtur. Ju jeni shumë i thjeshtë dhe modest pavarësisht nga ajo për të cilën të tjerët ju marrin.

Për aq sa është e mundur, nuk postoni për jetën tuaj të dashurisë në rrjetet sociale. Ju preferoni të jeni të ulët për këtë, sepse doni të ndani momentet e mrekullueshme vetëm me njerëzit që kanë rëndësi.

Vjollca është ngjyra e zemrës dhe e mendjes që përzihen në mënyrë harmonike. Aura juaj rrezaton këtë ngjyrë sepse keni arritur ekuilibrin e duhur të zemrës dhe mendjes.

Ju nuk e lejoni zemrën tuaj të sundojë gjatë gjithë kohës dhe nuk ecni me logjikën çdo herë. Ju jeni përzierja e duhur e emocioneve dhe logjikës.

Kur jeni në një lidhje, ju ende ruani pavarësinë tuaj. Ju punoni shumë për të mbajtur individualitetin tuaj në vend që të jeni thjesht pjesë e një çifti.

Vjollca është ngjyra e dashurisë vetëmohuese. Është ngjyra e përkushtimit dhe sigurisë emocionale. Ju rrezatoni këtë ngjyrësepse jeni duke kërkuar për diçka reale dhe diçka më të përhershme.

Ju ndiheni gati ta çoni atë në nivelin tjetër nëse gjeni personin e duhur për ju. Jeni gati të bëni sakrificat e nevojshme për t'u siguruar që kjo do të zgjasë.

Vjollca është ngjyra e dikujt që i pëlqen të mendojë për mundësi të bukura. Janë të gjitha gjërat që mund t'ju ndodhin kur bini në dashuri, dhe është flluska magjike në të cilën do të jetoni ku do të lejoni që dashuria të lulëzojë.

Paraja dhe pasuria për njerëzit me një manushaqe Aura

Një personalitet i aurës vjollce është më i miri kur bëhet fjalë për sipërmarrjet e biznesit dhe sipërmarrjes. Kjo për shkak se ju jeni lojë për çdo gjë dhe jeni agresiv kur bëhet fjalë për mundësitë.

Ju shkoni përtej asaj që pritet nga ju. Përballë sfidave, ju refuzoni të merrni jo si përgjigje.

Ju zotëroni një imagjinatë krijuese që shpërthen një ide të mrekullueshme pas tjetrës. Ju jeni një vizionar sepse parashikoni atë që njerëzit kanë nevojë dhe duan.

Ju jeni jokonvencional, të guximshëm dhe të guximshëm. Ju bëni plane të mëdha dhe punoni shumë për t'i bërë ato realitet. Me motivimin e duhur, ju mund t'i realizoni të gjitha vizionet tuaja.

Personalitetet e aurës vjollce janë gjithashtu të prirur ndaj dembelizmit dhe zvarritjes. Megjithatë, dëshira për të punuar me këto sfida është më e madhe.

Përkushtimi juaj për të pasur sukses dhe për të bërë emër për veten është ajo qëju shtyn të keni sukses.

Ju jeni shumë të kujdesshëm se ku i shpenzoni paratë tuaja. Ju kënaqeni me disa luks aty-këtu, por mendoni edhe për të ardhmen. Ju gjithashtu mendoni për sigurinë dhe stabilitetin tuaj financiar.

Jeta juaj nuk është e diktuar nga dëshira për të pasur kaq shumë para. Por ju e keni të qartë se për të qenë me ndikim dhe për të ndikuar në ndryshim, duhet të paktën të keni pak para.

Si të dalloni nëse keni vërtet një atmosferë vjollce

Nëse keni një personalitet karizmatik dhe ju pëlqen të merrni role drejtuese, ju keni një atmosferë vjollce. Shumica e njerëzve të aurës vjollce janë udhëheqës, politikanë, influencues, mësues ose terapistë.

Ju pëlqen të performoni dhe të jeni të rrethuar nga një turmë. Jeni rehat me sytë e njerëzve vazhdimisht mbi ju.

Ju jeni një ëndërrimtar me ideale të larta. Ju pëlqen të mendoni për përfundimin më të mirë të mundshëm, por gjithashtu mund të shihni pamjen e madhe të çdo situate.

Ju keni një personalitet frikësues. Ju shpesh gaboheni si antisocial sepse jeni më të interesuar për biseda të thella dhe kohë të qetë me miqtë dhe familjen.

Ju jeni më të përfshirë në realizimin e ëndrrave tuaja sesa duke shpenzuar kohën tuaj në tema të parëndësishme ose ndjekje të pavlera .

Shpesh krijon një distancë mes jush dhe njerëzve të tjerë, sepse ata duan të kalojnë kohë me ju. Ata duan të qëndrojnë pranë jush, pavarësisht dallimeve në mendime oseprioritetet.

Ju jeni shumë i apasionuar pas asaj që bëni, pavarësisht nëse është puna juaj, hobi juaj, avokatia juaj personale, apo edhe të bëni dashuri.

Ju jeni gjithashtu i përfshirë me muzikë sepse e doni muzikën. Ju jeni një interpretues, shkrimtar ose artist i një lloji.

Ju jeni në një pozicion drejtues dhe dini të komunikoni me njerëz që do t'i bëjnë ata të frymëzohen ose të motivohen.

Si person me aurë vjollce, gjithmonë ndjen sikur po i mbaron koha për të arritur qëllimet e tua. Ju keni kaq shumë ide, ëndrra dhe plane që dëshironi t'i realizoni. Ju mund të kryeni shumë detyra, por shpesh ndiheni të shpërndarë ose të mbingarkuar.

Ju besoni se realizimi i ëndrrave tuaja është po aq i rëndësishëm sa arritja e stabilitetit në marrëdhënien tuaj ose të kesh një martesë të lumtur.

Shiko gjithashtu: Numri i Engjëllit 857 dhe kuptimi i tij

Shpesh e ndjen nevojën të flasësh ose të komunikosh, dhe gjithmonë ke diçka të mençur për të thënë. Ju mërziteni lehtësisht me biseda të pakuptimta.

Ju jeni një mendimtar i thellë dhe jeni më i mençur përtej viteve.

Ju keni ëndërron të udhëtojë nëpër botë.

Këshillat e mia për njerëzit me një atmosferë vjollce…

Njerëzit me një personalitet të aurës vjollce janë liderë të lindur natyralë që mund të frymëzojnë dhe motivojnë vetëm disa fjale. Jeni të tërhequr për të edukuar njerëzit dhe për t'i ndihmuar ata të përmirësojnë cilësinë e jetës së tyre.

Ju keni aftësinë t'i trajtoni çështjet tuaja personale dhe profesionale me besim dhe praktik. Ti besonse ju jeni këtu për të bërë diçka të rëndësishme me jetën tuaj dhe se duhet të veproni nëse doni të përmbushni qëllimin tuaj.

Por mos u shqetësoni nëse nuk e dini gjithmonë se si mund ta bëni atë . Ndonjëherë ju duhet thjesht të ngadalësoni, të qetësoni mendjen, të dëgjoni zërin tuaj të brendshëm dhe t'i kushtoni vëmendje vizionit tuaj më të lartë.

Njerëzit me aurë vjollce janë vizionarë. Besimi juaj është i fortë se bota mund të jetë një vend më i bukur, paqësor dhe magjik duke sjellë ndryshime në secilin prej nesh, dhe ju mund të jeni shumë mirë personi që do të na motivojë të gjithëve për ta bërë këtë!

<>

Si të balanconi një atmosferë vjollce

Aura vjollce, siç jeni në dijeni, është ngjyra e zgjimit shpirtëror dhe njohurive. Meqenëse ata që kanë një atmosferë vjollce do të jenë shpirtra shumë të dhembshur, shpirtëror, krijues dhe frymëzues, është e lehtë të identifikohet kur kjo atmosferë bie jashtë ekuilibrit. Menjëherë do ta gjeni veten si një person tjetër – si emocionalisht ashtu edhe në sjellje.

Mund të ndiheni të dëshpëruar dhe të trishtuar, gjë që është kundër natyrës suaj. Megjithatë, kjo është absolutisht normale, pasi ndërveprimet tuaja me njerëz të aurave të tjera, të cilët, më shpesh, janë shpirtërisht në një gjendje të vetëdijes më të ulët se e juaja, do t'ju lënë të kulluar dhe të rraskapitur. Është koha për të pastruar dhe balancuar aurën tuaj për ta rikthyer atë në gjendjen e saj natyrore.

Ju jeni këtu për diçka të rëndësishme

Sa herë që ndiheni të dobët

Margaret Blair

Margaret Blair është një autore e njohur dhe entuziast shpirtëror me një pasion të thellë për të deshifruar kuptimet e fshehura pas numrave të engjëjve. Me një sfond në psikologji dhe metafizikë, ajo ka kaluar vite duke eksploruar sferën mistike dhe duke deshifruar simbolikën që na rrethon çdo ditë. Magjepsja e Margaret me numrat e engjëjve u rrit pas një përvoje të thellë gjatë një seance meditimi, e cila ndezi kureshtjen e saj dhe e çoi atë në një udhëtim transformues. Nëpërmjet blogut të saj, ajo synon të ndajë njohuritë dhe njohuritë e saj, duke fuqizuar lexuesit për të kuptuar mesazhet që universi po përpiqet t'u komunikojë atyre përmes këtyre sekuencave numerike hyjnore. Përzierja unike e mençurisë shpirtërore, të menduarit analitik dhe rrëfimit empatik të Margaret-it i lejon asaj të lidhet me audiencën e saj në një nivel të thellë ndërsa zbulon misteret e numrave të engjëjve, duke i udhëhequr të tjerët drejt një kuptimi më të thellë të vetes dhe rrugës së tyre shpirtërore.